poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Liebster Blog Award [11]


Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na pytania otrzymane od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz kilka osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im pytania. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

To moja jedenasta nominacja. Wiem, że już to pisałam ale za każdym razem, kiedy ktoś mnie nominuję, cieszę się jak małe dziecko. Jest mi niezmiernie miło, że doceniacie moją pracę nad tłumaczeniami :)

Tym razem nominowała mnie Johanna Malfoy, która prowadzi cudownego bloga http://non-canon-ships-are-better.blogspot.com/. Niedawno skończyła pisać „Utraconą przyjaźń”. To piękna historia, którą bardzo serdecznie Wam polecam. Oczywiście bardzo jej dziękuję za nominację!

Pytania i moje odpowiedzi:

1. Dlaczego lubisz Dramione? Czy są inne paringi, które lubisz równie mocno?
Według mnie dramione jest wspaniałym pairringiem. Hermiona i Draco mimo wielu przeciwieństw wspaniale do siebie pasują i myślę, że właśnie to nadaje tak niesamowitej magii tej parze. Oczywiście uwielbiam fanfiction, w których ciągle się przekomarzają. To dodaje im uroku :D Niestety nie ma pairringu, którego uwielbiam tak samo jak dramione.

2. Gdybyś mogła mieć dowolną supermoc, jaką byś wybrała? 
Chciałabym umieć się teleportować. Ostatnio cierpię na chroniczny brak wolnego czasu, a gdybym umiała się teleportować nie traciłabym czasu na czekanie na transport :)

3. Do jakiego kraju najbardziej chciałabyś pojechać? 
Zawsze chciałam pojechać do Hiszpanii. Ten kraj bardzo mnie fascynuje i chciałabym móc pozwiedzać najpiękniejsze jego zakątki.

4. Gdybyś mogła na jeden dzień stać się dowolną książkową postacią, którą byś wybrała? 
Pewnie nikogo to nie zdziwi ale chciałabym być Hermioną Granger. Imponuje mi jej inteligencja i racjonalne myślenie w trudnych sytuacjach. Przy okazji miała dwóch wspaniałych przyjaciół, których osobiście chciałabym mieć (nawet mogłabym dać szansę Ronowi)

5. Jakimi słowami opisałabyś siebie? 
Zmienna i kapryśna, czasem rozważna i romantyczna marzycielka, która mocno stąpa po ziemi i chciałaby osiągnąć największe sukcesy.

6. Czy masz swojego idola? 
Oczywiście, że mam swojego idola. A raczej idolów ;) Jestem wielką fanką skoczków narciarskich, szczególnie Kamila Stocha i Noriakiego Kasai. Obaj są wspaniałymi sportowcami i podziwiam ich za wytrwałość, nawet w tych trudnych momentach.

7. Przez jaką książkę nie umiałaś przebrnąć? 
Niestety Potop Henryka Sienkiewicza mnie pokonał i nie dałam rady go przeczytać. Na szczęście nauczyciel od polskiego mi to wybaczył :D

8. Wolisz tłumaczyć, czy pisać własną twórczość? 
Odkąd zaczęłam pisać Muzyczną misję, mogę szczerze powiedzieć, że wolę pisać niż tłumaczyć. Pisząc, mogę przelać wszystkie swoje myśli i wymyślać zaskakujące wątki i sytuacje. Tłumaczenie oczywiście też jest fajne, ale ogranicza moją wyobraźnię.

9. Marzysz czasem, by cofnąć się w czasie i naprawić coś w swoim życiu? 
Kiedyś chciałam cofnąć się do czasów liceum i wybrać inną szkołę, ale z biegiem lat stwierdzam, że pomimo wszystko dobrze wybrałam i nic bym nie chciała zmieniać w swoim życiu. Jak to mówią: było minęło. Poco wracać do przeszłości? Ważne jest tu i teraz.

10. Jaką historię ma Twój nick?
Historia mojego nicka nie jest zbyt oryginalna. Pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „tajemniczy kot”. Od zawsze lubię koty i uwielbiam ich tajemniczość. Chciałam żeby był oryginalny i związany z moimi zainteresowaniami. W taki sposób powstał Arcanum Felis ;)

11. Mickiewicz czy Słowacki?
Zdecydowanie wolę Adasia. Dzięki Panu Tadeuszowi zdałam maturę z polskiego na 86% :D

Nominuję:

Moje pytania:
1. Fanfiction, które zrobiło na Tobie piorunujące wrażenie i czytałaś je z przyjemnością? Co było w nim takiego ciekawego?
2. Czy masz jakieś oryginalne hobby? Jeśli tak to jakie?
3. Co robisz, gdy masz chwilę dla siebie?
4. Oglądasz filmy? Masz jakiś ulubiony, który mogłabyś oglądać na okrągło? I dlaczego?
5. Wyobraź sobie, że jesteś uczennicą pierwszego roku w Hogwarcie i czekasz na Ceremonię Przydziału. Do którego domu chciałabyś trafić i dlaczego?
6. Jakie jest twoje ulubione zaklęcie z Harry’ego Pottera?
7. Masz jakąś fobię?
8. Miejsce na ziemi, które Cię oczarowało?
9. Czego nigdy byś nie założyła?
10. Twoja ulubiona cyfra?

Powodzenia dziewczyny :)

PS. Zapraszam na 16 rozdział tych, którzy go jeszcze nie czytali i na 17 rozdział, który przed chwilą pojawił się na blogu.

Pozdrawiam serdecznie,
Arcanum Felis
4 komentarze:

 1. Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Zadowoliła mnie szczególnie ostatnia (Team Mickiewicz :D)
  Pozdrawiam! J. M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co :)
   PS. Adaś rządzi! :D

   Również pozdrawiam ;)

   Usuń
 2. Jeszcze raz dziękuję za nominację:)
  Pozdrawiam, A.M.

  OdpowiedzUsuń

✪ Dziękuję, że tu jesteś ;)
✪ Jeśli możesz, zostaw po sobie ślad. Komentarze są dla mnie napędem do dalszej pracy ;)
✪ Nie spamuj od tego jest odpowiednia zakładka (SPAM)

Obserwatorzy